Task: Prioritizace defektů
Defekt má stejně tak jako jednotlivé požadavky a uživatelské příběhy svoji prioritu, kterou zadává tester, resp. test manažer, a to v hodnotách A, B a C, případně D. Dle nejlepších principů agilního modelování dle Scotta W. Amblera má prioritizaci všech požadavků, tedy i jednotlivých defektů, na starosti zainteresovaná strana, a to proto, aby byla zajištěna co možná nejvyšší návratnost investic [Ambler, 2011c]. Produktový vlastník tedy validuje priority nastavené test manažerem a následně je upravuje dle aktuálních priorit zadavatele a zákazníka.
Disciplines: Řízení vývoje produktu
Relationships
RolesPrimary Performer: Additional Performers:
InputsMandatory:
    Optional:
    • None
    Outputs
      Steps
      Určení priority defektu testerem

      Prvním krokem je samotné zhodnocení problému testerem a následné určení priority.

      Tester zadává prioritu dle týmových pravidel a konvencí, stanovených test manažer a ostatními členy týmu. Test manažer následně v pravidelných cyklech upravuje zadané priority a připravuje je pro kontrolu a aktualizaci produktovým vlastníkem. 

      Změna priority defektu

      Druhý krok popisuje samotnou změnu priority defektu produktovým vlastníkem.

      V agilním vývoji je běžné, že se často požadavky mění, aktualizují či mění svoji prioritu. Vyjímku netvoří ani defekty a díky sdílenému backlogu mají všichni členové vývojového týmu neustálý přehled o aktuální podobě a prioritách evidovaných defektů.